Ons altın da düşüş devam ediyor

Ons altın da düşüş devam ediyor
Tarih : 03 Kasım 2022 20:35
331
Ons altın son zamanlarda yaşadığı düşüşle son 50 senenin uzun kayıp serisini yaşıyor.

Küresel kriz endişeleri, FED ve bir çok ülkenin Merkez Bankaları’nın faiz artış kararları altını olumsuz etkilemeye devam ediyor. Faiz artış kararları ile toplumlar yatırım araçlarından uzaklaşarak daha çok nakite kaçmaları ile bir çok değerli metal, emtia, kripto para 2022 yılında ciddi kayıplara uğradı. Küresel kriz endişelerinin artması ile birlikte de toplumlar en garanti araç gördükleri nakite yönlenmeyi tercih ediyor. Bu gelişmeler ons altın fiyatını aylardır olumsuz etkiledi ve yatırmcılara kaybettirdi.

2022 yılına 1830 dolar seviyesinden giren ons altın dolar fiyatı, Rusya’nın Ukrayna’ya saldırması ile 7 Mart 2022 tarihine bu yılın zirvesini gördü ve 2051.21 dolara kadar yükselmişti. Daha sonra iki ülke arasındaki savaştan patlak veren enerji ve tahıl krizi altına olumsuz yansıdı ve düşüşe geçti. Ons altın 2022 yılına giriş yaptığı seviyeden yaklaşık % 12 değer kaybetti. Ons altın dolar fiyatı bugün yaklaşık % 0.35 düşüş yaşayarak 1629 dolardan satış işlemi görüyor.

Serbest piyasa döviz kurları anlık ve Kapalı Çarşı canlı altın fiyatları takibi için kurlarim.com web sitesi ve mobil uygulamalarını ücretsiz olarak App Store ve Google Play’den indirerek anlık olarak takip edebilirsiniz.

Bizi Takip Edin!