Rus ve Avrupalı turist sayılarında artış

Rus ve Avrupalı turist sayılarında artış
Tarih : 14 Ağustos 2022 18:29
161
Rusya ve Avrupa’dan gelen turist sayısında ciddi artış kaydedildi.

İngiltere ve Rusya pazarından beklenenin üzerinde turist Türkiye’ye tatil ziyaretinden bulundu. Türkiye Otelciler Federasyonu Başkan Yardımcısı Mehmet İşler yaptığı açıklamada Rus turist sayısının giderek artmaya devam ettiğini, sezon başında planladıkları rakamların daha da üzerine çıktığını ve İngiltere pazarından 2.5 milyon civarı turist beklerken, bugünlerde 3.5 milyona yanaştığını ve Avrupa pazarından da yükselişlerin devam ettiğini kamuoyu ile paylaştı.

Turizm sektörünün öncüleri, Rusya-Ukrayna krizi sonrası önemli pazarların arasındaki savaştan dolayı sene başında 42 milyon turist hedefinin 47 milyona yükseltilmesinin değerlendirildiğini belirtti. Türkiye için 2022 yılı başında 42 milyon turist ve 35 milyar dolar gelir hedefi konulurken bu hedeflerin yaklaşık % 15 yükseltilmesinin gündemde olduğu açıklandı. 47 milyon hedefinin konması ve ulaşılması durumunda Türk turizmi için büyük bir başarı olacağı ve Türkiye ekonomisine de ciddi katkı sağlanmış olacağı İşler tarafından belirtildi. İşler açıklamasının devamında tedarik sıkıntısı yaşamadıklarını ve 47 milyon hedefine ulaşılması durumunda turizm sektöründe herhangi bir hizmet sıkınıtı olmayacağını ve açıklamasının sonunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bakanlara teşekkür etti.

Döviz kurları canlı ve anlık altın fiyatları takibi için kurlarim.com web sitesi ve mobil uygulamalarını ücretsiz olarak App Store ve Google Play’den indirerek anlık olarak takip edebilirsiniz.

Bizi Takip Edin!